Otroška torta

njofrra  

član od: 9.11.2006

sporočila: 24

tema odprta - 7. dec 2008 17:24 | ogledi: 2.778 | odgovori: 5

čez en teden naš sine dopolni 3 leta,pa bi spekla torto,samo ne vem kaj bi,vse kar gledam mi je preveč kremasto,kar se file tiče.a ima katera kakšno idejo,da je več biskvita?pa tudi tista smetana za okras zunaj,ne pride v poštev,ker je nobeden ne je.za naročit tičino maso pa sem verjetno prepozna,razen če katera ve ali se dobi kje blizu Celja?

njofrra

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

7. dec 2008 20:05

Njofrra samo glede tične mase,imajo jo v Ramsu ;).Ostalo pa ne bi vedla...mogoče sahar torta? Roncolino

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

7. dec 2008 20:25

Saj lahko narediš malo višji biskvit in čiso malo kreme. Plošče biskvita premažeš z marmelado in tanko lastjo kreme iz beljaka, v katerega vtepeš vroč sladkorni sirup. Morda pol cm, toliko da je nekaj na testu. Biskvit samo navlažiš. Torto lahko krasiš z marcipanom, dobiš že narejenega, samo razvaljaš ga s sladkorjem v prahu in nekaj kapljicami kakšnega soka, da dobiš ustrezno barvo, in torta je nared.

 

Mamamia

mamamia

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

7. dec 2008 21:08

Njofrra, kaj pa nekaj recimo v stilu jabolčne pite? Krhko testo, naribaš jabolka, dodaš sladkor in zdaj to praznično mešanico začimb (cimet, klinčki...), po vrhu pa iz tretjine testa izrežeš iz modelčkov zvezdice, smrekice, jelenčke...primerno za zdajšnji čas in jih razporediš po površini. Pa še otročki imajo ponavadi radi jabolka. Lahko narediš tudi čokoladno, ali skutno-makovo pito. Lahko tudi linško torto z marmelado, je vse v bazi in na podoben način. Efekt je pa itak super, saj ni nujno, da je zmeraj torta. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

7. dec 2008 21:37

Kaj pa klasična sacher torta, bi prišla v poštev? Ni kreme, ni smetane, samo biskvit z eno plastjo marmeladnega namaza in čokoladni obliv, mogoče bi ti ustrezalo. mamaF - Mojca

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

8. dec 2008 7:57

Jaz bi tudi predlagala sacher torto. Moji otroci so bili še nedolgo nazaj zelo zbirčni (kar se torte tiče), sacher torto so pa prijeli kar v roke in jedli. matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti